Kilka słów o nas

W południowym słońcu...
W południowym słońcu…

Oto my – Agnieszka i Marcin – małżeństwo jeszcze z jednocyfrowym stażem. Od początku naszej znajomości jesteśmy ciągle głodni poznawania nowych miejsc (ciągle głodni nowych potraw również – ale to osobna historia). W miarę dostępności wolnego czasu, którego z racji wykonywanych zawodów nie posiadamy zbyt wiele, staramy się zwiedzać bliższe i dalsze okolice – jak na razie głównie Polskę oraz Europę.

Wyjazdy takie są jedną z najważniejszych części naszego życia – pomimo, że spędzamy je bardzo intensywnie i wracamy bardziej zmęczeni niż wyjechaliśmy, to pozwalają nam na odpoczynek psychiczny i “podładowanie akumulatorów” aby przetrwać do kolejnego wyjazdu :). Jesteśmy wielkimi miłośnikami słońca a ukochanym przez nas kierunkiem wyjazdów są Włochy – miejsce do którego najchętniej przeprowadzilibyśmy się na emeryturze (o ile takowa nas czeka…).

Obowiązkowym punktem każdego naszego wyjazdu jest zwiedzenie każdego możliwego miejsca znajdującego się pod ziemią – począwszy od jaskiń poprzez bunkry, katakumby i kanalizację ;). Agnieszka jako miłośniczka latarni morskich również nie przepuści okazji do zobaczenia i zwiedzenia każdej napotkanej :).

Postanowiliśmy założyć tego bloga ze względu na liczne namowy ze strony rodziny i znajomych. Chcielibyśmy, aby służył nam jako swoisty album przypominający o odwiedzonych miejscach. Przy okazji być może posłuży innym “niedzielnym podróżnikom” jako źródło praktycznych informacji oraz inspiracji. Sami przygotowując się do podróży łączymy informacje przewodnikowe oraz wszelkie znalezione reportaże, aby jak najpełniej każdą wykorzystać (szczególnie, że niestety najczęściej są one dość krótkie). Będzie nam bardzo miło, jeżeli jakiekolwiek przekazane przez nas informacje okażą się dla Was pomocne. Jeżeli będziecie mieli do nas jakieś pytania lub prośby – piszcie! – na pewno spróbujemy pomóc.